10 вечірніх ритуалів, які допоможуть вам подумати, відпочити, виспатися і досягти успіху

10 вечірніх ритуалів, які допоможуть вам подумати, відпочити, виспатися і досягти успіху

Те, що ви робите перед сном, чинить величезний вплив на те, яку інформацію буде обробляти ваша підсвідомість під час сну, і на те, в якому стані ви прокинетеся вранці.

Так, наукові дослідження показують, що, якщо перед сном ви ще раз перечитаєте якусь інформацію, вам буде куди простіше згадати її на наступний день. Старий, але надійний спосіб, знайомий всім студентам, які готуються до іспиту.

Коли ви відчуваєте сильний страх або тривогу, «відключитися» в кінці робочого дня стає набагато складніше. Але не все втрачено — ви можете розпланувати свій вечір таким чином, що це допоможе вам не тільки легше і краще засипати, але і краще підготуватися до наступного дня.

Думаючи перед відходом до сну про те, що сталося сьогодні, і будуючи плани на завтра — навіть, якщо ви приділите цьому всього кілька хвилин — ви можете надати величезний вплив на ваше майбутнє. Повірте, короткі моменти перед тим, як ви закриваєте очі і засинаєте, є ключовою складовою вашого майбутнього успіху.

У цій статті ми зібрали 10 вечірніх ритуалів, які допоможуть вам підготуватися до завтрашнього дня — і зробити його неймовірно успішним!

1. Запишіть три речі, які вам сьогодні вдалися, і три речі, які залишають бажати кращого

Пробіжіться швидким поглядом по всіх подіях минулого дня. Якщо ви під кінець кожного дня будете визначати для себе, що для вас сьогодні пройшло вдало, ви будете менше їсти себе поїдом за те, що пішло не так.

Виділяючи хвилинку на те, щоб побачити в будь-якому, навіть самому, на перший погляд, невдалому дні — щось хороше, ви допомагаєте собі помітити і оцінити, наскільки далеко ви просунулися на шляху до поставленої мети. Можете вважати це свого роду вправою в подяці — адже усім нам варто частіше нагадувати, що ми повинні бути вдячні долі за те, що у нас є.

З іншого боку, є сенс і в тому, щоб згадати про свої невдачі. Добре придивившись до них, ви зможете зрозуміти, що саме тоді пішло не так, і що вам потрібно почати робити, щоб кількість проблем не збільшувалася, і вони не перетворювалися з проблем на катастрофи.

А коли ви почнете робити себе краще (для початку хоча б в малому), ви тим самим будете спрямовувати себе на вірний шлях ще до того, як встигнете від нього серйозно відхилитися.

Так що виділіть у своєму вечорі, який би він не був завантажений, час на те, щоб визнати хороше і прийняти погане. Це займе у вас 5 хвилин. Максимум.

2. Складіть список важливих справ на завтра

Не так уже й важливо, чи будете ви це робити на початку кожного вечора або під його кінець, але перш, ніж день завершиться, і ви відправитеся спати, ви повинні зрозуміти, чим завтра варто зайнятися в першу чергу.

Чіткий і послідовний список важливих справ на завтра допоможе прокинутися з відчуттям осмисленості — почуттям того, що цей день не пройде безцільно, і ви повинні сьогодні дечого досягти.

Складаючи його перед сном, ви знаходите спокій — вам не доведеться проводити безсонні ночі, міркуючи про те, що несе прийдешній день, і чим зайнятися завтра. Ви вже все розписали і з чистою совістю можете розслабитися і гарненько виспатися, а зранку вас буде чекати ваш список.

Складаючи перед сном список важливих справ, ви даєте своїй підсвідомості можливість ще раз обміркувати з усіх боків намічені вами справи. Це допоможе вам влаштувати під час сну такий собі мозковий штурм — і після того, як ви прокинетеся, ви зможете взятися за справи, чітко уявляючи, що вам сьогодні належить зробити і як через все це прорватися до мети.

3. Визначтеся з тим, що вам знадобиться завтра

Багато людей твердо вірять у необхідність готувати одяг, який вони будуть одягати вранці, ще з вечора, або збирати контейнери з обідом, щоб цього не доводилося робити вранці. І вони мають рацію, адже ці невеликі ритуали стають свого роду репетицією завтрашнього дня, що дозволяє їм розслабитися і підготувати свій розум до сну.

Крім того, виконуючи такі завдання ввечері, ви можете швидше зібратися вранці — особливо якщо у вас завантажений розпорядок дня, або ж вам потрібно рано вставати.

Чим більшу кількість рутинних завдань ви зможете зробити заздалегідь, тим більше часу у вас залишиться на те, що дійсно важливо. До того ж ви забудете про запізнення, адже щоранку ви будете готові вийти з дому саме тоді, коли потрібно.

А якщо ваш день почнеться гладко і без пригод, велика ймовірність того, що він і продовжиться в тому ж дусі: адже боротися з проблемами і негараздами куди простіше, коли в сумці у вас домашній обід, а туфлі підходять до сумочки.

4. Прийміть гарячий душ або полежіть в теплій воді

Основна мета вечірніх ритуалів — допомогти вам розслабитися і позбутися від стресу. Так що в ті дні, коли вам потрібна додаткова допомога, щоб розслабитися і заспокоїтися, просто прийміть гарячий душ — в такій ситуації він творить чудеса.

Люди далеко не просто так стверджують, що їм набагато краще думається в теплій ванні з мильними бульбашками. Вже дуже давно відомо, що занурення у воду чинить на людей вкрай благотворний ефект, і допомагає їм ненадовго відставити в сторону всілякі гаджети, які часто не дозволяють ні на хвилинку залишитися наодинці з собою на протязі всього дня.

Вода абсолютно чарівним чином заспокоює ваш розум, дозволяючи думкам без перешкод текти туди, куди їм заманеться, а ідеям — знайти, нарешті, форму. Спробуйте подумати про життя у повній ванні — як знати, не закричите ви «Еврика!» під час одного з своїх купань?

5. Прогуляйтеся по вулиці

Деякі люди вважають, що якщо їм не вдалося відвідати спортзал ввечері, значить їх день пройшов даремно. Ми не сперечаємося з тим, що фізичні навантаження перед сном вкрай корисні, але якщо у вас немає часу на спортзал, або ви не хочете занадто навантажувати себе, ризикуючи отримати розбитий стан вранці, ви можете просто гарненько прогулятися. Хороша вечірня прогулянка на помірній швидкості не втомлює, а розслаблює. Вона допомагає вашому розуму заспокоїтися, а тілу — зняти напругу.

Опинившись на вулиці пізно ввечері — в особливості, якщо ви проявите розсудливість, залишивши вдома смартфони, плеєри та інші породження сучасної технології — ви дасте собі необхідний вам час для роздумів.

Цей час далеко від шуму і гамору неможливо переоцінити. Прогулявшись по майже заснувшому району, ви зможете поглянути на все, що з вами відбувається, з зовсім нової сторони, і, як знати, можливо, навіть обзаведетеся парою-трійкою нових ідей.

Відпустіть ваші ноги прогулятися і дайте думкам повну свободу.

6. Порозтягуйтесь

Чи траплялося вам задумуватись про те, що до кінця робочого дня ви здаєтеся собі схожим на зомбі, у якого болить голова, затекли руки-ноги, і який насилу розгинає спину? Якщо так, то, можливо, вам варто злегка розім’ятися і порозтягуватися перед сном, щоб зняти всю цю напруженість?

Всього кілька хвилин, уділених розминці, дозволять вам дати зрозуміти вашому тілу, що настав час заспокоїтися і почати готуватися до сну.

Знайдіть в своєму будинку або квартирі відповідне тихе містечко і дозвольте собі усвідомити повною мірою, як ви відчуваєте себе фізично. Якщо ви просиділи весь день за офісним столом, то, швидше за все, вашим плечах, спині і ногах підуть на користь кілька хвилин хорошої розминки.

Крім того, розминка допомагає по-справжньому відчути своє тіло, а також зняти накопичені за день напруження і стрес.

7. Проведіть час з близькою людиною або улюбленим вихованцем

Лаура Вандеркам, автор книги «Що найуспішніші люди світу роблять ще до сніданку», рекомендує в кінці напруженого дня поговорити про нього з близькою людиною. Це відмінний спосіб зменшити рівень стресу, подумати про все, що сталося за цей день, обмінятися новинами і поповнити запас енергії.

Крім того, регулярне обговорення того, що відбувається у вашому житті, сприяє встановленню та розвитку міцних і довготривалих особистих відносин. Знайдіть час для розмови по душам з вашими друзями, родичами або коханою людиною.

Коли ми знаємо, що нас люблять і про нас піклуються, ми менше хвилюємося про незначні речі, і стаємо спокійніше.

Навіть, просто граючи з домашнім улюбленцем, ми відчуваємо зниження рівня стресу в організмі і зменшення кров’яного тиску.

Крім того, чи є кращий спосіб завершити свій день, ніж товариство тих, хто вам не байдужий?

8. Помедитуйте

Медитація дозволяє нашому розуму знайти спокій у хаосі нашого життя. Не дивно, що в нашому світі, нав’язуючому всім нам абсолютно божевільний темп життя, медитація знаходить все більшу і більшу популярність, особливо серед бізнесменів і підприємців.

Медитація дає нам можливість заспокоїти буйні думки, що не дають нам нормально заснути і виспатися.

Правда, щоб освоїти медитацію, потрібно запастися часом і терпінням. Головне — не відступатися. Наш мозок, звиклий відволікатися на всякі дрібниці, не відразу звикає концентруватися на тому, що вам потрібно. Однак, якщо ви будете наполегливі, і не перестанете практикуватися, рано чи пізно медитація стане для вас ідеальним способом завершити ваш день.

9. Займіться візуалізацією

Успішні люди відрізняються здатністю візуалізації своїх успіхів. Після того, як вони визначаються з тим, чого вони хочуть досягти і куди потрапити, вони чітко уявляють собі ці цілі, закарбовуючи їх собі на згадку.

Якщо ви будете робити це перед сном, тим самим під час сну ви будете закріплювати поставлену перед собою мету в підсвідомості. Наполеон Хілл, автор світового бестселера «Думай і багатій» називає це «візуалізацією вашої головної мети». Ви можете думати про «головну мету», як про виражену в словах основну мету вашого життя.

Практикуючи регулярну візуалізацію «головної мети», ви підтверджуєте той факт, що ви дійсно хочете досягти поставленого перед собою завдання, і втілити в реальність вашу найзаповітнішу мрію. До того ж роблячи це перед сном, ви активуєте креативну частину своєї підсвідомості, що напружено працює, поки ви спите.

Так що, зайнявшись візуалізацією, завжди тримайте поруч з подушкою блокнот і ручку, щоб не упустити жодної чудової ідеї, що прийшла під час сну!

10. Намагайтеся висипатися

І, нарешті, успішні люди планують свої дні й ночі таким чином, щоб одержувати достатню кількість сну. Вони знають, що, якщо вони день за днем і ніч за ніччю будуть спати по чотири-п’ять годин, рано чи пізно це зробить їх похмурими і втомленими — як фізично, так і емоційно.

Крім того, недолік сну підвищує кров’яний тиск і ризик виникнення захворювань серцево-судинної системи, інфарктів і інсультів.

Національний фонд дослідження сну (NSF)  у США рекомендує дорослим людям спати від семи до дев’яти годин щоночі. Лягаючи спати приблизно в один і той же час, ви допомагаєте своєму тілу встановити ритм сну, завдяки чому сон ще сильніше відновлює вашу енергію.

Якщо кожен вечір ви будете лягати спати в один і той же час, тіло звикне до цього режиму, і буде знати, коли йому можна розслабитися. З часом ви виявите, що стали засипати набагато швидше і міцніше, ніж раніше.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар