10 способів боротьби з тривожністю, які доступні кожному

10 способів боротьби з тривожністю, які доступні кожному
Депресія і тривожність з кожним роком стають все більш поширеними діагнозами. Зрозуміло, в разі серйозних розладів вам не обійтися без допомоги фахівця, але переважна більшість може впоратися і своїми силами. Тому фахівці склали список порад, які допоможуть боротися з тривожністю і стресом.

Білковий сніданок

Різкі перепади рівня цукру в крові можуть призводити до тих же симптомів, що і тривожність, тому не варто пропускати прийоми їжі. А для першого прийому їжі краще вибирати продукти, багаті білком, оскільки вони допоможуть підтримувати стабільний рівень глюкози в крові протягом дня.

Тренування

Американська асоціація тривожності і депресії довела, що регулярні спортивні тренування покращують психологічний стан і навіть на кілька годин знижують прояви тривожних розладів. В цьому плані однаково ефективні і силові й аеробні навантаження.

Лікарські трави

Багато лікарськіх рослини можуть допомогти заспокоїтися і перестати надмірно нервувати. Крім відомих всім ромашки і валеріани, фахівці рекомендують так само радіолу рожеву і індійський женьшень (ашваганда). Ці рослини допомагають організму адаптуватися до стресів.

Каннабідіол

Наукових даних про користь цієї речовини поки не так багато, але фахівці стверджують, що він полегшує симптоми тривожних розладів та депресії. До слова, у продажу він є в самих різних видах, починаючи від продуктів і БАДів і закінчуючи косметикою.

Важливо: не плутати із забороненими речовинами.

Омега-3, вітаміни Д і В12

Надмірна тривожність часто може бути наслідком нестачі тих чи інших вітамінів, тому варто здати аналіз крові, щоб точно встановити це. У разі підтвердженого дефіциту вам необхідно буде приймати відповідні вітамінні добавки. Корисно буде також переглянути свій раціон, додавши в нього бобові, вівсянку, зелені листові овочі і жирну морську рибу.

Ефірні масла

Ароматерапія – це давно відомий спосіб розслаблення, поліпшення сну і зняття стресу. Для цієї мети перед сном можна вдихати лаванду або лимонну м’яту.

Медитація

Спробуйте завмерти в одному положенні і повністю сфокусуватися на диханні. Всього трьох хвилин вам вистачить для заспокоєння і своєрідною «перезавантаження». Якщо ж в даний момент ви перебуваєте в русі, це теж не перешкода. Постарайтеся синхронізувати сові дихання з ходьбою і зробіть видих довше. Ви швидко помітите, як відступає тривожність.

Пробіотики

Останні дослідження показали, що пробіотики, особливо лактобактерії рамнозус, значно зменшують прояви тривожності у братів наших менших. Незабаром планується проведення досліджень на людях.

Сон

Про безпосередній зв’язок недосипу і тривожності відомо давно, але ось останні дослідження розповідають деталі цього взаємозв’язку. Виявляється ділянки мозку, які керують нашими емоціями, особливо чутливо до недосипу. Тому регулярне недосипання може стати причиною розвитку або посилення існуючих психічних розладів.

Саморозвиток

Приділіть увагу власній самоосвіті з проблеми, яка вас наздогнала. Читайте про тривожні розлади і способи, які допоможуть взяти під контроль цей стан. Сьогодні в області психології дуже багато літератури, від популярної до глибоко наукової.

Оцініть статтю
Додати коментар