10 речей, які необхідно робити щодня до 10 ранку

10 речей, які необхідно робити щодня до 10 ранку
«Коли ви встаєте вранці, думайте про те, наскільки цінним є привілей просто бути живим – дихати, думати, радіти, любити»
Маркус Аврелій

Вам не обов’язково бути жайворонком, щоб кожен день робити кілька ранкових ритуалів. Більшість прокинувшихся вранці людей здійснюють всі свої подальші дії на автоматі, без будь-якого плану.

Проте ви можете підійти до цього більш свідомо, що дозволить підвищити продуктивність і відчувати себе добре протягом всього дня.

Отже, ось 10 речей, які ви повинні робити щоранку до 10.00, щоб провести день з максимальною користю для себе.

Медитуйте

Медитація або навіть звичайнісінька дихальна гімнастика допоможе вам почати день з відчуття спокою. Замість того, щоб починати ранок з перевірки повідомлень на телефоні, витратьте всього кілька хвилин, протягом яких ви зможете спокійно посидіти і насолодитися тишею.

У наш час, коли навколо так багато суєти, ранкова медитація – це як ковток свіжого повітря. До того ж, це дозволить вам знайти потрібний настрій сфокусуватися, наповнитися енергією і оптимізмом.

Відчуйте вдячність

“Якби єдиною молитвою, яку Ви вимовили за все своє життя, було слово “Дякую”, цього було б цілком достатньо”, – Майстер Екхарт.

Почніть свій день, розмірковуючи про те, за що ви відчуваєте подяку. Говорячи щоранку слова подяки навколишньому світу, ви станете більш стійким до виникаючих проблем.

Складіть план на майбутній день

В тиші ранку, коли ще світ здається таким безтурботним, постарайтеся скласти план на день, зосередивши увагу на трьох основних завданнях, які ви хочете сьогодні вирішити. Ці завдання повинні стати для вас пріоритетними протягом майбутнього дня. Ранкове планування дозволить проводити день більш продуктивно.

Створіть розклад

Розклад дозволить вам вирішувати проблеми в міру їх виникнення. До того ж це підвищить ваші шанси на досягнення поставлених цілей і дасть можливість навіть викроїти трохи часу для відпочинку протягом дня.

Пийте воду

Ваше тіло пробуджується зневодненим, тому насамперед необхідно випити води-склянку або навіть більше. У своїй книзі «Дієта екологічного тіла» Донна Гейтс пропонує нам випивати половину добової норми до середини ранку. Це дозволить нашому організму очиститися від токсинів, знизить відчуття голоду і зменшить головні болі, що виникають протягом дня.

Зробіть розтяжку

Важко знайти людину, яка з ранку не відчувала б деяке одервеніння в м’язах. Але для фізичних вправ кожного ранку необхідно прояв сили волі. Якщо вже ви не готові витрачати вранці час на повноцінний комплекс вправ, то можете обмежитися тільки розтяжкою.

Дослідження показали, що щоденне виконання розтяжки вранці дозволить підвищити гнучкість, поліпшити кровообіг, знизити рівень стресу протягом всього дня і поліпшити поставу.

Слухайте музику

Весела і легка музика, з якою ви будете починати свій день, не тільки зможе розбудити вас, але і наповнить позитивною енергією, що стане в нагоді протягом всього наступного дня.

Проведене в 2013 році дослідження показало, що прослуховування музики чинить на нас позитивний вплив. Музика здатна підвищити нашу мотивацію, продуктивність праці і зробити сон в кінці дня більш міцним.

Посміхайтеся

Почніть свій день, посміхнувшись собі в дзеркалі. Посмішка наповнить вас позитивом навіть у найважчу хвилину.

До того ж людям, на чиїх вустах виблискує посмішка, більше довіряють. А дослідження, проведені в університеті Монпельє, показали, що посмішка допомагає стати більш ефективним лідером.

Прибирайте за собою

Коли ми запізнюємося, нам зазвичай здається, що одяг, залишений на підлозі, невимитий посуд і сміття не мають ніякого значення. Насправді це далеко не дрібниці!

Залишене сміття вносить в наше життя безлад, що також позначається на ефективності нашої роботи. До того ж уявіть, як неприємно повертатися додому, де чекають розкидані речі і не вимитий посуд. Просто витратьте зайві 5-10 хвилин на ранкове прибирання і ви будете відчувати краще протягом усього дня.

Почніть день з виконання найскладнішого завдання

Звичайно, деякі думають, що найкраще починати з малого. Але насправді, виконавши з ранку найважчу справу, ви зможете зробити свій день більш продуктивним і щасливим. Ви будете знати, що найскладніше вже позаду, що позитивно позначиться на настрої. До того ж це прекрасний спосіб боротьби зі звичкою все відкладати на потім.

Оцініть статтю
Додати коментар