10 порад для мам, щоб їхні дітки були найрозумнішими.

mati-i-dityaВсі мами мріють, щоб їхні дітки були найрозумнішими, найкращими і найкрасивішими, але дуже складно в житті знайти час для цих самих-самих. У підсумку діти перестають розмовляти з батьками, починають вередувати і не слухатися.

Наведемо основні поради, до яких варто було б прислухатися:

1. Обов’язково знаходьте час на дитину. Приділіть хоча б півгодини на розмови про минулий день, про те, що у дитини і у вас хорошого або поганого сталося, пограйте з нею або почитайте що-небудь. Якісь півгодини вам ролі не зіграють, а дитина буде відчувати, що ви завжди поруч. У вихідні дні потрібно якомога більше бути з дитиною, тому знайдіть час на прогулянку, похід в цирк або гості, а справи по дому можна теж вдіяти разом, звернувши це навіть в якусь гру.

2. При розмові з дитиною будьте на одному рівні з нею, дивіться в очі один одному. Дитині дуже складно закидати весь час голову наверх і слухати при цьому уважно. Ви сядьте навпочіпки, візьміть за ручку для більш тісного тілесного контакту. Так набагато легше налагодити дружню атмосферу розмови, навіть, коли сперечаєтесь.

3. Можна ввести систему покарань і заохочень. Заздалегідь обговорити, які правила в будинку існують і які покарання за їх недотримання послідують. А якщо дитина прекрасно себе веде і допомагає по будинку, то обговорити заохочення, яке її за це чекає. Це буде стимулом для гарної поведінки і вчинків, адже малюк заздалегідь буде знати, що, якщо не зробить чогось потрібного, то його буде очікувати, наприклад, день без телевізора. А при такому виборі, звичайно ж, захочеться зробити, щоб не було покарань . Вводити систему покарань і заохочень також краще з дитиною, обговоривши все разом, щоб потім малюк розумів, що сам на це погодився.

4. Завжди намагайтеся зрозуміти дитину, коли вона вам розповідає свої біди. Навіть якщо не розумієте, то хоча б вислухайте, адже, усвідомивши, що ви його не розумієте, ваше дитя перестане з часом вам розповідати, що воно відчуває і думає. В такому випадку,  і дружніх відносин, і душевних розмов вам в майбутньому немає чого чекати.

5. Хваліть дитину за її досягнення і частіше говорите, що любите її. Навіть при найгіршій поведінці знаходите хвилини для ласки. Любіть дитя таким, яким воно є.

6. Ніколи не зривайте на дитині злість. Якщо відчуваєте, що ви ось-ось зірветеся, то сходіть в душ, помийте обличчя або прийміть п’ятихвилинну ванну.

7. Навчайте дитину висловлювати свої почуття. Найчастіше дитина злиться на батьків просто через те, що не знає, як ще висловити свої емоції. Наприклад, дивіться мультфільм разом і обговорюйте, що відчував герой, як він повинен був вчинити. Коли ви або дитина щось відчуваєте, то вимовляєте вголос назву емоції. Тоді дитина буде розуміти різницю між почуттями, що дуже важливо в житті.

8. Будьте уважні до  інтересів свого дитя. Якщо йому подобається грати на скрипці, то варто віддати його в музичну школу. Коли грає вдома, то потрібно обов’язково говорити, як красиво він грає. Це – і сили піддасть і підніме його самооцінку.

9. Вчіть дитину ввічливості і культурі поведінки. Вона повинна уміти говорити спасибі, пропускати вперед жінок, поступатися місцем у пасажирському транспорті, вибачатися, якщо щось скоїла, навіть ненавмисно.

10. Відповідайте на всі питання свого дитяти, а якщо не знаєте, то разом знайдіть або подумайте над відповіддю.

Найголовніше, звичайно ж, це подавати хороший приклад своєю поведінкою, своїми вчинками, бо діти – це наше відображення, наше дзеркало.

Оцініть статтю
Додати коментар