10 незручних речей, які роблять нас успішними та щасливими

10 незручних речей, які роблять нас успішними та щасливими

«Зростання і комфорт не сумісні»
Джіні Рометті

Як було б чудово, якби шлях до успіху і щастя був легким. На жаль, це не так. Реальність така, що успіх приходить тільки, коли людина змушує себе робити те, що їй не подобається, або те, що вона не дуже хоче.

Таке явище має наукове обгрунтування, так як ми не приймаємо ніяких заходів, поки ми не починаємо відчувати незручність або невпевненість. Численні дослідження підтвердили цю тенденцію, довівши, що пік продуктивності досягається, коли людина робить щось, що виводить її за рамки особистого комфорту. Але саме це має велике значення для успіху, допомагає стати благополучним, стимулює особистісний ріст.

Розуміння 10 ключових моментів, невеликі коректування поведінки і мислення допоможуть вийти за рамки комфортного існування, підштовхнуть почати рух до успіху, благополуччя і щастя.

1. Запитайте, чого ви хочете

Часто люди не досягають успіху через те, що боятися запитати себе або оточуючих про те, чого вони хочуть.

Це, звичайно, вимагає мужності, тому що завжди є ризик отримати неприємну відповідь. Але в той же час тут немає нічого катастрофічного або фатального. Максимум – це відмова або розчарування, але вони не повинні стати перешкодою на шляху до щастя і успіху.

А що, якщо вийти домогтися підвищення зарплати або переведення на більш високу посаду. Негативну відповідь можна перетворити в вектор руху вперед, він стане стимулом для зміни роботи, перегляду планів.

2. Вставайте раніше звичайного

Якщо встановити будильник на 10-20 хвилин раніше звичайного, він перетвориться в ранкове прокляття, його сигнал обов’язково виведе вас із зони комфорту. При цьому ранній підйом – значний фактор успіху, як довели Біл Гейтс і Марк Цукерберг.

Дослідження підтвердили, що люди, котрі здатні рано починати робочий день, мають більшу здатність приймати вольові рішення, кардинально змінювати ситуацію на свою користь.

Це можливість приготувати смачний, корисний сніданок, а не перекушувати на ходу бутербродами. Кілька зайвих хвилин дозволяють зайнятися чимось приємним перед початком напруженого робочого дня.

3. Говоріть «ні»

Дослідження показали: коли людина говорить «ні», вона відчуває хвилювання і дискомфорт. Цього не слід боятися, «ні ” може стати потужною зброєю на шляху досягнення цілей. Відповідаючи відмовою на маловажні запрошення і пропозиції, ви звільняєте час для більш важливих справ.

4. Навчіться приймати компліменти

Позитивні відгуки начальства, колег про виконану роботу, часто стають причиною самокопання. Починається гарячковий пошук варіантів того, як зробити все ще краще. Це викликає почуття неповноцінності, незадоволеності собою, роботою, способом життя.

Чому б не прийняти заслужену похвалу? Вона є одним з видів корисного зворотного зв’язку. Якщо навчитися правильно, адекватно сприймати компліменти, можна зрозуміти власний потенціал, що сприяє швидкому просуванню по кар’єрних сходах і отриманню бажаного.

5. Приймайте критику

Біл Гейтс сказав, що кожному потрібні люди, які забезпечать зворотний зв’язок, вони спонукають до вдосконалення.

Критика допомагає адекватно оцінювати можливості, визнавати помилки і недоробки. Це відмінний засіб боротьби з згубним перфекціонізмом. Приймати критику нелегко, але якщо навчитися це робити, то вона стане двигуном прогресу, зумовить особистий ріст.

6. Визнавайте помилки

Складно навіть починати говорити про те, до чого призводять помилки. Але їх можна перетворити в корисний інструмент, якщо вчасно оцінити ситуацію і вжити адекватних заходів.

Щоб стати ефективним лідером, необхідно брати відповідальність як за успіхи, так і невдачі. Уміння визнавати і виправляти помилки допоможе заслужити повагу, стати прикладом для наслідування і створити атмосферу довіри з колегами.

7. Не зволікайте з вирішенням складних завдань

Часто проблеми, що вимагають зусиль для вирішення, відкладаються на потім. Зволікання, відкладання справ на завтра може швидко перетворитися на систематичну звичку, яка виправдовує власну нерішучість.

Цілеспрямовані люди не відкладають на завтра вирішення складних завдань, а починають діяти прямо зараз.

8. Виходьте за рамки професійного комфорту

Тут важливо навчитися слухати, не боятися йти на контакт, сприймати інформацію, навіть якщо вона здається марною. Розвиток – це запорука успішного кар’єрного та професійного зростання. Для цього необхідно спілкуватися з кваліфікованими фахівцями і не соромитися свого незнання. Як свідчить прислів’я: “не соромно не знати, а соромно не запитати”.

9. Не бійтеся публічних виступів

Уоррен Баффет стверджує, що розвинені ораторські здібності – це 50% успіху в побудові кар’єри. Панічний страх перед публічними виступами називається логофобією.

На перший погляд, здається, що навчитися виступати перед аудиторією неймовірно складно, але це можна порівняти з навиком їзди на велосипеді — достатньо лише почати.

Існує безліч систем і програм, які допоможуть оволодіти ораторською майстерністю. Звичайно, стати таким видатним оратором, як, наприклад, Фідель Кастро, швидше за все, не вийде, але в будь-якому випадку – ви отримаєте свою перевагу в процесі досягнення мети.

10. Відмовтеся від непотрібних речей

Людина повинна інвестувати в себе – використовувати все, що сприяє досягненню успіху, і відмовлятися від обтяжливих і непотрібних речей.

Це можна порівняти з кімнатою, де накопичилося багато мотлоху. Щоб звільнити місце для нових, корисних речей, мотлох необхідно викинути. Так і в житті: слід відмовитися від непотрібних занять, звичок, зв’язків, щоб досягти більшої продуктивності, позитивності та успіху.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар