10 науково підкріплених прийомів, які допоможуть зрозуміти, що вас обманюють

10 науково підкріплених прийомів, які допоможуть зрозуміти, що вас обманюють

Деякі ознаки обману можуть бути цілком нешкідливими. В інших ситуаціях — вам варто насторожитися. Якщо під час розмови ви помітили, що співрозмовник проявляє деякі з перерахованих нижче ознак, вам не завадить бути напоготові.

1. Вони демонструють «нервові звички»

Одним із способів визначити, що вам брешуть, є спостереження за поведінкою. Дослідники виявили, що люди, які часто брешуть, видають себе такими «нервовими звичками», такими як масаж, моргання, совання. Їм також властиво потіти і червоніти.

Однак потрібно уважно підходити до даної ситуації, так як люди можуть демонструвати ці ознаки по ряду інших причин, наприклад, коли нервують. Коли поряд з цими «нервовими звичками» спостерігається кілька інших ключових підказок, тоді можна говорити про те, що вам брешуть або відчувають свою провину.

2. Вони уникають певних слів

Джеймс У. Пеннебейкер, доктор психологічних наук, професор психології Південного методистського університету, виявив, що аналізуючи вибір слів людини в розмовній мові, можна встановити, чи говорить вона правду чи бреше.

Він виявив, що брехуни, як правило, використовують менше слів від першої особи, таких як «я» або «моє». Крім того, обманщики, швидше за все, не будуть використовувати емоційні слова, такі як «біль» або «злість», а також когнітивні слова, такі як «розуміти» або «усвідомлювати».

Можливо, ця ознака буде малопомітна в розмові. Однак іноді за допомогою даної підказки ми зможемо відчути щось недобре на рівні нашої підсвідомості.

3. Вони рідко встановлюють зоровий контакт

Брехунам дуже складно дивитися в очі співрозмовників. Можливо, тому, що вони бояться, що ви зможете помітити неправду. Для них властиво дивитися в землю або відводити очі убік в той момент, коли вони розмовляють.

Знову-таки, варто зауважити, що ця ознака може бути сигналом будь-яких інших проявів, наприклад, збентеження або сорому. Саме тому вам слід завжди брати до уваги контекст бесіди.

4. Вони рідко посміхаються

Спостерігаючи за обличчями людей під час розмови, можна зрозуміти, що вам брешуть. Як правило, брехуни з усіх сил намагаються тримати кам’яне обличчя для того, щоб приховати свої справжні емоції. До того ж вони рідко сміються або посміхаються.

5. Вони тримаються на відстані від вас

Брехуни дуже часто вважають за краще тримати дистанцію у спілкуванні з вами. Такі люди будуть побоюватися, що ви можете помітити їх пітливість і нервозність. До того ж така поведінка допомагає їм залишатися напоготові.

Вони не хочуть розслаблятися, оскільки переживають, що навіть найменша деталь гри може вийти назовні, і всі дізнаються правду. Вони також вважають, що їх дистанція допомагає впоратися з почуттям провини, яку вони відчувають.

6. Вони починають базікати дурниці

Дуже часто брехуни придумують довгі, заплутані історії в тих ситуаціях, коли брешуть. Коли ж вони кажуть правду, то спираються на факти, оперують простими і зрозумілими речами.

Брехуни додають у свою історію непотрібні деталі для того, щоб вона звучала більш переконливою.

7. У них є відповіді на всі питання

Зазвичай брехуни репетирують свою брехню, тому завжди готові надати відповідь на будь-яке ваше питання. Це буде особливо помітно, якщо ви запитайте їх про те, що, наприклад, вони робили в минулий четвер увечері.

У деяких випадках, ви зможете підловити їх на брехні, задаючи несподівані питання, на які вони не планували відповідати.

8. Вони часто змінюють тему розмови

У тому випадку, якщо брехун помітить, що ви відчули щось недобре, він різко змінить тему розмови. Вони розуміють, що будь-яка подальша бесіда з цього питання може призвести до того, що їх спіймають на обмані. Тому вони намагаються перейти з небезпечної для них теми на більш невимушену розмову.

9. Вони приймають оборонну позицію

Якщо ж ви будете наполягати на обговорення якого-небудь конкретного питання, брехун почне займати оборонну позицію. У такий момент він може навіть сильно розсердитися. Можливо, ви помітите, як вони стискають кулаки і схрещують руки.

Крім цього, такі люди можуть почати нападати на вас із звинуваченнями. Таким чином, вони будуть намагатися відволікти вашу увагу від їхньої брехні.

10. Вони наполягають на тому, що говорять правду

Як правило, дуже часто брехуни використовують такі фрази, як «по правді кажучи» і «якщо бути абсолютно чесним». Вони можуть навіть заприсягтися на Біблії. Правдиві люди не потребують в тому, щоб доводити свою чесність.

Заключні думки

Нікому не подобається бути обдуреним, оскільки нам хотілося б бачити в людях тільки хороше. Тим не менш, можливість і вміння розпізнати брехню зможе допомогти вам захистити себе у ситуації, що склалася.

Зверніться до цього списку, якщо в процесі розмови ви вагаєтеся у чесності співрозмовника. Зрештою, ми повинні довіряти нашим інстинктам. Наша підсвідомість здатна реагувати на нюанси поведінки інших людей, щоби попередити нас про можливі проблеми.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар