Сторінка: 1 2

Страхи, які заважають жінці бути щасливою.

Знайшли помилку? Будь ласка, виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter. Ми вдячні за Вашу увагу.

Попередня сторінка

Точно також, жінка може пояснювати проблеми з чоловіком тим, що вона втратила свою колишню привабливість (з віком, після пологів, через хворобу і т.п.). І частково це може бути правдою. Для чоловіка дуже важлива зовнішня привабливість жінки. Ось тільки сприймають вони її дещо по-іншому. Рідкісний чоловік помітить, що жінка додала пару-трійку зайвих кілограмів, що зморшки в куточках очей стали сильніше, а в волоссі з’явилися сиві волоски, якщо звичайно, спеціально не звернути на це його увагу. А ось якщо жінка постійно ходитиме з втомленим і незадоволеним обличчям, то чоловік це не тільки помітить, але і відреагує на це вкрай негативно, навіть якщо нічого не скаже вголос.

Чоловік робить акцент на зовнішніх недоліках жінки тільки тоді, коли вони надто вже явні або щось в її поведінці змушує його шукати привід для вираження свого невдоволення. А знайти і обгрунтувати зовнішній недолік завжди легше, ніж аргументовано обговорити недоліки характеру. Як і всі, відчуваючи незадоволення поведінкою жінки, чоловік просто починає шукати, до чого б причепитися, і, знайшовши це щось у зовнішності, тут же це озвучує, вже не копаючи більш глибоко. Але подумайте самі, якщо він Вас вибрав і продовжує з Вами жити, значить, того, що його в Вас влаштовує його набагато більше, ніж того, що не подобається. І якщо тема недоліків Вашої зовнішності виникає тільки в моменти роздратування або під час сварки, то причина подібних викриттів криється глибше, ніж просто Ваша фізична недосконалість.

Жінка повинна вміти виглядати добре, правильно подавати свої достоїнства і приховувати недоліки. Але це всього лише один з багатьох моментів, які роблять жінку жінкою. Не можна ставити його на перше місце і будувати відносини з чоловіком тільки виходячи з уявлень про свою привабливість. Так Ви самі себе заженете в глухий кут, ставлячи себе в залежність від не до кінця контрольованих Вами обставин. Просто будьте впевнені в своїй привабливості, не дивлячись ні на що (на довгий ніс, відстовбурчені вуха, рідке волосся, складки на талії і навіть целюліт!). Посміхайтеся, чаруйте, обволікайте чоловіка своєю чарівністю і він просто не захоче помічати якісь зайві кілограми або маленькі груди. Він захоче бути з Вами, а не просто з Вашим красивим тілом. А адже саме цього хоче кожна жінка!

Боязнь бути гірше інших. У всіх є чоловік! А чим я гірше? Ось такі міркування виникають в голові у жінки, яка хоче відповідати соціальним стандартам. Наявність чоловіка поруч часто служить для жінки способом підтвердження власної привабливості і навіть повноцінності. Природно, що при таких умовах, відсутність чоловіка в житті такої жінки буде тільки зайвий раз підкреслювати її жіночу неспроможність. А такий стан речей вимагає негайної корекції. І ось вже жінка кидається на пошуки чоловіка – по можливості хорошого, але зійде і поганенький. Аби при відповіді на питання “у тебе є чоловік?” можна було б з гордістю відповісти:” Так. Є. Он пасеться. Білий в яблуках”. Не варто зайвий раз підкреслювати, що при таких обставинах навряд чи можна досягти гармонії і взаєморозуміння в відносинах.

Боязнь взяти на себе відповідальність за своє життя. Коли поруч з жінкою є чоловік, то завжди є на кого перекласти відповідальність за життєві невдачі і їх виправлення. Коли ж жінка одна, то, волею неволею, вона повинна сама справлятися з усіма життєвими перипетіями. І небагато жінок готові до цього чисто психологічно. Адже куди легше звинуватити в своїх нещастях когось іншого, як правило, чоловіка, забуваючи про те, що вибирали то його самі. А приводів для невдоволення навіть і шукати особливо не потрібно – адже чоловік неминуче допускає безліч помилок, як навчаючись виживати в цьому житті, так і будуючи свої відносини з жінкою. Він не святий і не безгрішний, у нього теж живуть в голові свої таргани, які аж ніяк не полегшують йому життя, а скоріше навпаки.

І, тим не менш, чоловік, не дивлячись ні на що, рухається вперед, намагаючись забезпечити  гідне життя. Може, він робить це не так добре, як хотілося б жінці. Але тоді є вибір – залишитися з ним і допомогти йому рухатися швидше або ж залишити його в спокої і йти своїм шляхом. А що зазвичай роблять жінки? Починають пиляти чоловіка, очевидно вважаючи, що підпиляне дерево стає тільки міцніше. Після цього не дивно, що після кількох років життя  міцний дуб перетворюється в трухлявий пеньок, втрачаючи свою зелену крону і сильне коріння і стаючи лише блідою подобою лісового гіганта, яким він був спочатку.

Завжди знаючи, що слід робити її чоловікові, жінка часто стає в глухий кут, коли рішення потрібно прийняти їй самій. Особливо коли мова йде про якісь кардинальні зміни в житті, як то продовжувати відносини з цим чоловіком чи припинити їх. Їй страшно зробити рішучий крок і вона вважає за краще спровокувати на нього чоловіка, щоб, знову таки, перекласти відповідальність на його плечі. Т.ч. можна продовжувати відчувати себе жертвою ситуації і навіть отримати співчуття подруг і просто знайомих.

І поки жінка не навчиться сама приймати рішення і в повній мірі відповідати за їх наслідки, до тих пір вона буде відчувати свою залежність від чоловіка, невпевненість в собі і скаржитися, що в її житті щось відбувається не так. А відчуваючи постійну незадоволеність і не маючи можливості щось з цим зробити, жінка поступово озлобляється на світ і оточуючих людей, які залишають її в такому незавидному положенні. Але допомогти собі може тільки вона сама і ніхто інший не в силах це зробити замість неї.

Страх втрати ілюзій. Коли відносини розхолоджуються, багато жінок продовжують жити з чоловіками, черпаючи сили для цього в своїх спогадах про колишню любов. Їм здається, що все ще можна повернути, все налагодиться, якщо потерпіти ще трохи, адже він був такий… При цьому вони часто упускають з виду, що той образ, який склався в голові, міг бути вельми далекий від реальності. Адже досить часто на романтичному етапі відносин ми наділяємо свого  партнера якостями, якими він зовсім і не володіє, але які нам так хочеться в ньому бачити….

Ось так і виходить, що закохуємося ми в придуманий нами самими образ, а живемо потім з реальною людиною. При цьому жінці важко буває визнати і навіть просто зрозуміти, що вона допустила помилку і вибрала не того чоловіка, тим більше, що щось хороше у відносинах все ж залишається. І тоді жінка воліє миритися з далеко не ідеальною ситуацією в родині, сподіваючись, що все ще може чудесним чином може налагодитися – чоловік схаменеться, перестане пити, бити її і дітей, буде більше часу проводити вдома і зовсім не за комп’ютером. Але в переважній більшості випадків цим сподіванням не судилося збутися. Люди дуже рідко змінюються і їм для цього потрібні дуже вагомі причини. І в усякому разі, невдоволення дружини – це не та причина, заради якої чоловік захоче змінити свою поведінку. Тим більше, що досить часто він упевнений, що винен в її переживаннях не він, а її надто емоційна натура.

Тому в такій ситуації у жінки є вибір – продовжувати жити в ілюзії, тішачи себе надією, що все якось само собою владнається, зробити рішучі кроки з налагодження або розриву таких відносин або ж просто змиритися зі сформованою ситуацією, сприймаючи її такою, яка вона є.

Для Вашого душевного благополуччя підійде будь-який варіант, крім першого. До тих пір, поки Ви сподіваєтеся на диво, Ви втрачаєте будь-яку можливість вплинути на ситуацію, при цьому постійно терзаючи свою душу помилковими надіями і висушуючи її постійними розчаруваннями. Це ідеальні умови для розвитку у себе неврозу і поступової особистісної деградації. Якщо Ви навіть просто навчитеся жити в таких несприятливих умовах, пристосувавшись до них і не переживаючи з приводу тих чи інших негативних обставин, то одним цим Ви звільните свою душу від безперервних мук і постійного відчуття незадоволеності, знайдете внутрішній спокій і свободу. А якщо вирішите щось змінити кардинально, то це може бути як раз те рішення, яке змінить Ваше життя в кращу сторону. У будь-якому випадку, вибір за Вами.

Щоб позбутися від своїх страхів, виконайте наступні вправи:

1. Станьте перед дзеркалом і подивіться на своє відображення. Яку жінку Ви перед собою бачите? Якби побачили її в перший раз, то що б могли про неї сказати тільки за зовнішнім виглядом? Не намагайтеся щось придумувати або бути дуже критичними. Ваше завдання – вловити перше враження від свого відображення в дзеркалі.

А тепер згадайте, якою Ви були рік тому, п’ять років тому, на початку Ваших відносин з цим чоловіком. Які зміни Ви побачили? Ці зміни відбулися на краще чи на гірше? Природно, що, чим сильніші і негативні побачені Вами зміни в своєму зовнішньому вигляді і враження від нього, тим сильніше негативний вплив цього періоду в Вашому житті. І значить прийшла пора щось змінювати! Адже якщо Ви залишите все, як є, то, що з Вами буде через 5 років? А через 10?

2. Візьміть аркуш паперу та ручку і дайте відповідь для себе на наступні питання:

  • Що мені подобається в моєму сьогоднішньому житті?
  • Що мене не влаштовує в ньому?
  • Яким буде моє життя через 5 років, якщо нічого не зміниться?
  • Яким я хочу бачити своє життя через п’ять років?
  • Що потрібно зробити сьогодні, щоб моє життя було таким, як я хочу?
  • Що з цього я готова зробити?
  • Що я зробити не готова і чому?
  • Чим я готова пожертвувати?
  • Що я отримаю в результаті?

3. Напишіть собі лист так, як якщо б писали близькій і вірній подрузі. Опишіть ситуацію, свої почуття і переживання з цього приводу, вилийте свою душу, виплеснувши всі думки і емоції на папір. Намагайтеся не думати багато. Ви ж не книгу пишете і читати це, крім Вас, ніхто не буде. Просто пишіть, не думаючи про підбір слів і красу речень. І робіть це до тих пір, поки не відчуєте, що вже вистачить, що Вам стало хоч трішки легше. Тільки так, перенісши свої почуття і думки з голови і серця на папір, Ви зможете звільнитися від їх тяжкого впливу на своє життя і відчути полегшення. Тоді, з трохи більш тверезою головою, не затуманеної емоціями, Ви, можливо, зможете поглянути на ситуацію по-іншому.

4. Візьміть великий аркуш паперу і напишіть на ньому великими літерами такі слова:

Ц Е   Т І Л Ь К И   М О Є   Ж И Т Т Я.   І   Я   З М І Н Ю   Й О Г О   Н А   К Р А Щ Е !

Тепер залишилося тільки повісити його на видному місц. Так Ви допоможете собі знайти сили і можливості для створення свого кращого майбутнього.

Подобаються матеріали сайту? Ви можете підтримати проект, поповнивши рахунок мобільного телефону нашої редакції на будь-яку сумму. Тел.+380976395251. Ми вдячні за Вашу допомогу.

Напишіть відгук