Етапи розвитку відносин між чоловіком і жінкою

Всім відомо, що всі відносини між жінкою і чоловіком постійно розвиваються і трансформуються. Це абсолютно нормально, ніщо не може бути статичним і незмінним, і відносини також зазнають деяких оновлень. Поступово від стадії пошуку ми переходимо до обміну життєвими цінностями і впізнавання один одного.

Якщо відносини і далі будуть розвиватись, існує можливість формування міцної сім’ї з власними гармонійними відносинами. Якщо ж ні, то все починається знову з самого початку, але іноді з віком людям вдається «перестрибувати» через деякі етапи і простіше формувати по-справжньому гармонійні стосунки.

Етап пошуку

Етап пошуку – це початковий етап будь-яких відносин. Його суть – пошук свого відображення в іншій людині. Раніше цей етап часто покладався на плечі дорослих досвідчених людей, які підшукували відповідну пару, домовлялися з її батьками і тільки потім знайомили майбутніх молодят.

Етап пошуку часто зводиться до «сексуального тестування». Але насправді це важливий етап, що дозволяє зустріти потрібну людину і підходити до нього треба осмислено.

Але сьогодні все набагато складніше, молодим людям самим треба шукати підходящого партнера. Це призводить до того, що усвідомлений і практичний підбір потрібної людини поступився місцем хаотичному пошуку, заснованому на власних відчуттях і переживаннях. Цей пошук часто буває абсолютно несвідомим, коли людина хоче знайти когось для створення сім’ї, але не знає, кого і як. Іноді молоді люди озвучують якісь побажання до майбутнього партнера, але вони дуже практичні або навпаки, малоінформативні.

У деяких ситуаціях пошук перетворюється в якесь «сексуальне тестування», яке цілком може закінчитися шлюбом. Але в силу того, що він був створений на самому початку формування відносин, такий шлюб може виявитися дуже непростими. Адже переживати всі стадії розвитку доведеться, маючи спільний побут, дітей та не маючи можливості без проблем розлучитися, якщо на наступному етапі виявиться, що пошук привів не до того результату. Зазвичай це стає помітно вже на другому етапі розвитку відносин, на етапі впізнавання.

Етап пізнавання один одного

Після пошуку, якщо пара більш-менш склалася, починається етап пізнавання. Потрібно враховувати, що початок цього етапу свідчить про те, що щось загальне у пари вже є, і тепер йде поглиблення, пошук потрібних якостей один одного. На перших порах більш помітні ті якості, які ми хочемо побачити, по суті, ми бачимо своє відображення в іншій людині. Через деякий час стають більш помітними ті риси, які ховаються глибше і які, можливо, не дуже хочеться показувати.

Саме на етапі більш глибокого пізнавання один одного можуть початися проблеми. Адже часто стають відомими факти і розкриваються риси характеру, які можуть відлякати партнерів. На щастя, у світі є дуже багато людей, тому завжди є шанс знайти кого-то ідеально підходящого. Також завжди є можливість щось змінити в собі і в партнері, але це відбувається пізніше, на подальших етапах розвитку відносин.

На етапі пізнавання партнери поступово відкриваються один одному і створюють основу для спільного існування.

На другому етапі ми бачимо один одного, швидше не як окрему особистість, а як проекцію своїх бажань. І чим більше людина відповідає якимось побажанням, як усвідомленим, так і підсвідомим, тим вище ймовірність того, що відносини перейдуть на третю сходинку.

Етап задоволення потреб

На третьому етапі розвитку відносин партнери все ще не бачать один одного такими, якими вони є насправді. Пізнавання триває. Але на даному етапі з’являється ще й своєрідне задоволення потреб. Про які потреби йде мова? Найчастіше – це нематеріальні і навіть неусвідомлені бажання.

Найчастіше на даному етапі партнери намагаються задовольнити забуті дитячі потреби або позбавитися від якихось комплексів. Це може бути дитяче бажання абсолютної й безумовної любові, іншими словами – любіть мене таким, як я є, беріть, піклуйтеся про мене, адже я ваш вибір. Найчастіше від партнера вимагають того, чого недоотримали в дитинстві – турботи, тепла, ласки, розуміння і т. д.

Цей етап допомагає зміцнити відносини, стати ближче і дорожче один одному. Але тільки, якщо все відбувається правильно, і обидва партнера дійсно намагаються зробити одне одного щасливішими, а не задовольняти лише свої потреби. Друга небезпека цього періоду – пошук «задоволення від зворотного». Якщо у дівчинки були складні стосунки з батьком за його важкого характеру, то вона може знайти такого ж проблемного чоловіка і намагатися добитися його визнання або змінити його характер.

Часто на цьому етапі відносини завмирають і розвиток припиняється. Жінка може без кінця битися з чоловіком алкоголіком, деспотом чи наркоманом, не усвідомлюючи, що намагається врятувати його, а реалізувати свої потреби.

Етап задоволення потреб – важка, але необхідна сходинка на шляху до гармонії у відносинах.

Чоловіки, які в дитинстві перебували під владою суворої і авторитарної матері можуть знайти таку ж жінку і намагатися змінити її, «перемогти», перекроїти під себе або вирватися з-під її влади, реалізувавши свою дитячу мрію про втечу. Часто це призводить до алкоголізму і наркоманії як форм втечі з реальності.

Дуже важливо на даному етапі дійсно реалізувати всі свої потреби. Якщо цього не відбувається, то можуть виникати депресії і розриви стосунків. Варто гарненько подумати, чи треба такі відносини зберігати і реанімувати, чи буде простіше повернутися на етап пошуку і почати все заново з новою людиною. Якщо ж вдасться подолати цей етап, отримати визнання одне одного і реалізувати свої потреби, то є шанс перейти на наступний етап – ступінь обміну.

Етап обміну

Насправді тільки на етапі обміну ми нарешті по-справжньому помічаємо свого партнера. Дивно, але до цього часу кожна людина займається тільки собою, реалізацією своїх планів та ідей. Ми навіть радіємо один одному по-особливому, ніби похваляючись перед іншими, яка цінність нам попалася. Але на етапі обміну ми, нарешті, починаємо бачити себе і партнера справжніми, такими, як ми є.

Тільки на етапі обміну партнери, нарешті, починають бачити один одного по-справжньому, а не через призму своїх амбіцій і побажань.

Комплекси, дитячі страхи і незадоволені потреби вже відходять на другий план, і ми бачимо і правильно оцінюємо важливість і цінність один для одного. Вже немає тієї скаженої захопленості і залежності, яка була спочатку, всі потреби задоволені і немає необхідності вимотувати партнера. Тепер партнери доповнюють один одного і відчувають справжню цінність один одного, тепер вони можуть визнати, наскільки вони важливі один для одного.

На цьому етапі краще всього створювати власну сім’ю, адже вона буде будуватися на основі глибокого взаєморозуміння і взаємного задоволення. Даний етап, як не можна краще підходить для початку будівництва і створення міцного союзу, адже вже нікому нічого не треба доводити, можна сконцентруватися на майбутньому.

Але саме на цьому етапі часто трапляються розлучення. Характерна риса розставання на даному етапі – відсутність скандалів, сварок і депресій. Люди розлучаються на ноті взаємної поваги і часто залишаються добрими друзями.

Етап  віддавання

Етап віддавання – це найбільш високий рівень відносин. Найчастіше його досягають вже в похилому віці, коли накопичені величезні ресурси знань, емоцій та інших ресурсів. На цьому етапі виникає потреба в відданні тепла, любові та життєвої енергії не тільки один одному, але і дітям, онуками всього навколишнього світу.

Етап віддавання – час повної гармонії один з одним і світом, який доступний далеко не всім парам.

Напевно, всі зустрічали людей у віці, які буквально сіють навколо себе добро і світло, до них тягнуться діти й онуки, з ними завжди легко і затишно. Не треба думати, що вони такими народилися, це люди, які пройшли складний життєвий шлях, подолали всі етапи розвитку відносин, можливо і, повертаючись по кілька раз і зуміли дійти до самого високого рівня розвитку.

Ступінь віддання – це своєрідна вершина відносин і духовна вершина. Як не прикро, багатьом парам так і не вдається досягти її. Часто люди здаються занадто рано і не проходять навіть першого етапу, скочуючись до початку. Часто люди зациклюються на безперспективних відносинах, втрачаючи час і не встигаючи зустріти ту людину, з якою можна було дійти до вершини.

Звичайно, визначити, де закінчується одна щабель і починається друга, непросто, але знаючи про їх наявність і характерних рисах, можна пробувати аналізувати свої стосунки, свої помилки і будувати міцні відносини, що поступово наближаються до вершини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 + 5 =